czegoniewiemyobankach | e-blogi.pl
_blog czegoniewiemyobankach
Na czym polega konsolidacja 2019-12-04

Konsolidacja to połączenie kilku mniejszych kredytów w jeden większy, dzięki temu płacimy tylko jedna ratę miesięcznie i nie musimy pamiętać o kilku różnych terminach spłaty. Dla wielu jest to bardzo duże udogodnienie i na konsolidacje decydujemy się z e względu na wygodę. Niestety są tez osoby które nie radzą sobie ze spłatą zaciągniętych pożyczek i jedynym wyjściem dla nich jest konsolidacja. To rozwiązanie polega na połączeniu rat i wydłużenie terminu spłaty zadłużeń, co wiąże się również z niższą ratą i dzięki temu spłacanie kredytu w innej wysokości staje się znowu możliwe. Niestety wydawać by się mogło, że konsolidacja to dla nas wielka szansa niestety jak się okazuje nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, dzięki 17bankow.com dowiesz się czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie.


Jak się okazuje z roku na rok zadłużamy się coraz częściej i coraz chętniej, a zatem w szale kredytów bardzo łatwo stać się ofiarą niechcianych problemów finansowych czy też niechcianego przekredytowania. A zatem osoby które chcą uporządkować swoje zadłużenia, a przy tym również zmniejszyć wysokość miesięcznej raty mogą zapoznać się z ofertą kredytów konsolidacyjnych. Dla wielu z nas jest to najlepsza droga do tego aby zaoszczędzić swój czas swoje pieniądze, a przy tym również nie wpaść w piramidę długów i zachować stabilność finansową.


Kilka zobowiązań i jedna rata, tak właśnie w skrócie możemy powiedzieć o konsolidacji. Kredyt konsolidacyjny to kredyt celowy który jest przeznaczony tylko i wyłącznie na spłatę zaciągniętego już wcześniej zadłużenia. Konsolidacja pozwala nam na połączeniu różnych rodzajów kredytów i pożyczek począwszy od kredytu hipotecznego, gotówkowego, przez samochodowy aż po zadłużenie na karcie. Jednak pamiętajmy o tym, że nie musimy konsolidować wszystkich swoich zadłużeń. Warto dokładnie przeanalizować swoje finanse i zdecydować się tylko na konsolidację tego co naprawdę konieczne. Nie opłaca się konsolidować pożyczek czy kredytów które kończymy już spłacać i pozostało nam kilka rat. Pamiętajmy że konsolidacja wiąże się ze zmianą dotychczasowych warunków spłaty i zazwyczaj jest to zmiana na gorsze, dlatego warto przemyśleć tą decyzję i nie podejmować jej pochopnie. Dłuższy okres spłaty również wiąże się ze wzrostem całkowitego kosztu kredytu.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]