czegoniewiemyobankach | e-blogi.pl
_blog czegoniewiemyobankach
Jak wybrać najlepszą ofertę kredytową? 2018-03-07

Zeszły rok może pochwalić się liczbą pond 7 milionów udzielonych kredytów konsumpcyjnych przez banki i SKOKi. Klienci zazwyczaj zwracają się do instytucji, w której posiadają konto. Wzięcie kredytu w znanej placówce znacznie skraca procedurę kredytową z uwagi na dokładne zapoznanie się z naszymi finansami przez bank, szczegóły takich ofert i rady jak je wybierać możesz znaleźć na http://wysokizysk.com.pl/


Jednakże nie zawsze bank, w którym mamy konto ma dobrą ofertę kredytową i wtedy warto poszukać lepszej opcji u konkurencji. Promocjami kuszącymi klientów to oprocentowanie 0%, brak prowizji lub gwarancja najniższej raty. Tymczasem najbardziej powinien interesować nas to RRSO, czyli wskaźnik określający rzeczywistą stopę rocznego oprocentowania. Na wskaźnik należy spojrzeć, gdyż im jest on niższy tym bardziej korzystny kredyt oraz niższa rata.


Obecnie sporym udogodnieniem dla klientów jest możliwość zawarcia umowy kredytowej poprzez internet. Takie kredyty w swojej ofercie posiadają np. Alior Bank czy T-Mobile Usługi Bankowe. Następnym ważnym elementem kredytu jest jego ubezpieczenie. Jest ono zazwyczaj drogie i sporo zwiększa wysokość raty. Tymczasem ubezpieczenie potrafi nas uratować od trudnej sytuacji(gdy stracimy pracę lub ciężko zachorujemy). Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że w większości banków ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe. Niektóre banki chcąc ułatwić wybór klientom udostępniło kalkulatory kredytowe. Taki kalkulator umożliwia po wpisaniu kwoty kredytu i okresu spłaty określenie wysokości miesięcznej raty. Takie narzędzie online pozwala szybko porównać oferty różnych banków. Kalkulatory tego typu udostępniły banki takie jak Alior Bank, mBank czy BGŻ BNP Paribas.


Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, że niektóre banki wymagają założenia konta, dlatego też warto zapytać o to w banku zanim weźmiemy kredyt. Poza tym należy brać kredyt, którego rata będzie w każdej sytuacji możliwa przez nas do spłacenia. Ponadto zawsze przed podpisaniem kredytu powinno się sprawdzić czy wszystko w umowie zgadza się z ustaleniami z pracownikiem banku(wysokość raty kredytu, okres spłaty, całkowita kwota do spłaty, RRSO czy kwota kredytu).


Warto także wiedzieć, że nawet po podpisaniu kredytu mamy 14 dni na odstąpienie od umowy kredytu bez podawania jakichkolwiek przyczyn. Jest to możliwe dzięki przepisom ustawy o kredycie konsumenckim. Takie odstąpienie jest traktowane na równi z brakiem zawarcia umowy.


Podsumowując można stwierdzić, ze wybór najlepszego kredytu jest związany z takimi cechami jak kwota kredytu, okres kredytowania, rodzaje rat(równe lub malejące), bycie klientem danego banku, ubezpieczenie kredytu, dodatkowe zaświadczenia, korzystanie z innych produktów banku(co może obniżyć oprocentowanie). Warto skorzystać z porównywarek, co przybliży nam rzeczywisty koszt kredytu. Ważne jest także dokładne zapoznanie się z zasadami zwrotu podjętego zadłużenia(przede wszystkim terminy spłaty rat). Można zapytać kiedy nastąpi wysłanie upomnienia i naliczenie za niego opłaty.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]