czegoniewiemyobankach | e-blogi.pl
_blog czegoniewiemyobankach
Najlepsza lokata 2017-08-22

Jak powszechnie wiadomo lokata to jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów oszczędzania pieniędzy. Dodatkowo lokatę łatwo i szybko można założyć, co sprawia że jest chętnie wybierana. Jednakże każdy bank ma swoją ofertę lokat, co tworzy możliwość wyboru najlepszej dla siebie oferty. Każdy bank posiada w swej ofercie produkty przeznaczone zarówno dla nowych jak i strych klientów.


Niemal wszystkie rankingi online(najczęściej wykorzystywane) czy polecenia biorą pod uwagę przede wszystkim oprocentowanie lokaty. Jeszcze inne oceniają lokatę także pod względem konieczności zakładania kolejnych kont czy przyjmowania innych produktów oferowanych przez bank.


Listy najlepszych depozytów terminowych obejmują okresy ich trwania, oprocentowanie kwoty oraz minimalną i maksymalną kwotę lokaty. Właściwie każdy miesiąc może zaoferować inna, korzystną lokatę, która znajdzie wielu zwolenników.


Lokata jest produktem najczęściej wybieranym przez klientów do pomnażania swoich oszczędności. Jest to produkt bankowy bezpieczny, posiada korzystne oprocentowanie i zapobiega szybkim decyzjom(które są zagrożone karą w postaci utraty części odsetek). Oprocentowanie może być stałe lub zmienne w zależności od oferty banku. Zmienne oprocentowanie uzależnione jest od rynkowych czynników(wysokość stawek WIBOR i WIBID). Oprocentowanie jest zawsze podawane w skali roku i należy od zysku jeszcze odliczyć podatek od zysku w wysokości 19%. Najlepsza lokata dla klienta powinna cechować się korzystną kapitalizacją odsetek. Im częściej następuje kapitalizacja odsetek tym lepiej. Należy także przyjrzeć się jak w umowie lokaty jest ujęta kara za wcześniejsze jej zerwanie. Warto się zastanowić przed podpisaniem umowy, czy pieniądze nie będą nam potrzebne.


Warto także zwrócić uwagę, że reklamowany, wysoki procent lokaty nie jest pomniejszony o żadne koszty(oprocentowanie nominalne). Jednakże w przypadku każdej lokaty jest to realny zysk połączony z niskim ryzykiem poniesienia straty. Ważna jest także kwestia czasu na jaki zawieramy lokatę. Często lokaty są zawierane na dwa, trzy miesiące. Na pewno lokata bankowa nie jest rozwiązaniem dla osób chcących szybko się wzbogacić. Lokata bankowa jest dobrą propozycją dla osób, które nie mają czasu na stałe kontrole czy podejmowanie bieżących decyzji. Założenie lokaty musi być proste i szybkie, aby zachęciło każdego klienta do zainteresowania tym produktem.


Najlepiej dla klienta jest, gdy wszelkie pytania związane z lokatą będzie mógł zadać np. w czasie rozmowy telefonicznej z doradcą finansowym. Oczywiście istotna jest także szybkość z jaką zostaną przelane pieniądze z lokaty na właściwe konto.


Najlepsza lokata to taka, która jest prosta w założeniu, łatwa w obsłudze, pozwala na szybki przelew zgromadzonych pieniędzy. Taka lokata powinna także posiadać odpowiednio wysokie oprocentowanie. Oczywiście wybór najlepszej lokaty zależy od indywidualnych wymagań, zobacz najlepsze oprocentowanie lokat w bankach prosto z tego źródła, znajdziesz tam najświeższe rankingi.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]