czegoniewiemyobankach | e-blogi.pl
_blog czegoniewiemyobankach
Porównanie lokaty klasycznej i dynamicznej 2016-10-04

Każda osoba decydująca się za założenie lokaty może wybrać pomiędzy typowym depozytem terminowym a lokatą dynamiczną. Każde z tych rozwiązań posiada zarówno wady i zalety, jednakże mimo to oba te rozwiązania pozwolą na oszczędzenie czy wręcz wygenerowanie nieco dodatkowych pieniędzy, przydatne informacje znajdziesz także na http://oszczednalokata.pl/.


Lokata w tradycyjnym wydaniu


Depozyty terminowe cechują się  tym, że są dość wysoko oprocentowane. Mówimy tutaj o poziomie od 3 do 6 procent, oczywiście znajdziemy i produkty znacznie wyżej oprocentowane jednakże mają one zwykle charakter typowo promocyjny i zwykle nie są lokatami regularnie dostępnymi w bankach. Z jednej strony opcja ta uniemożliwia wycofanie całości wpłaconego kapitału wraz z odsetkami przed czasem, z drugiej natomiast pozwoli to na utrzymanie powściągliwości przy chęci wypłacania pieniędzy. Dzięki czemu po określonych czasie od jednego dnia nawet do dwóch lat można liczyć na spore zyski. Taki czynnik mobilizujące, lub też obostrzenie jest bardzo silną motywacją do wytrwania do końca lokaty.


Lokaty dynamiczne


Dla  wszystkich osób nie będących pewnymi, czy aby nie będą one potrzebowały pieniędzy przed czasem stworzono produkt nieco odmienny od typowej lokaty. Lokata dynamiczna jest zdecydowanie bardziej elastyczna. W zamian za to, że bank może dowolnie dysponować powierzonymi mu środkami finansowymi, niemalże w dowolnym momencie można wycofać cały wkład z lokaty, przy czym nie traci się żadnych odsetek. W tym przypadku oprocentowanie jest nieco niższe niż przy klasycznym depozycie terminowym, jednakże opcja ta jest świetna w razie jakichkolwiek nieplanowanych wydatków. Także osoby niezbyt cierpliwe na pewno będą bardzo zadowolone z takiej formy oszczędzania. 


Która lokata lepsza


Wybór odpowiedniej lokaty zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań każdego klienta. Jednakże bez względu na to, na jaką opcję się zdecydujemy, nasze pieniądze zawsze będą pracowały na siebie przez co uzyskamy dodatkowe środki. Przed podjęciem ostatecznej decyzji musimy się zastanowić, na czym tak naprawdę bardziej nam zależy. Jeśli wyłączenie dostępu do pieniędzy na jakiś czas nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu- możemy zdecydować się na lokatę tradycyjną, jeżeli natomiast nie jesteśmy do końca pewni, czy środki złożone na lokacie nie będą nam potrzebne przed czasem, bezpieczniej będzie pójść w kierunku lokaty dynamicznej. Pamiętajmy o tym, że w obu przypadkach zyskamy sporo dodatkowych pieniędzy. Zawsze są więc 2 możliwości spośród których możemy wybrać tą odpowiedniejszą dla nas.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]