czegoniewiemyobankach | e-blogi.pl
_blog czegoniewiemyobankach
Kredyt dla firmy. 2015-06-24

Firmy z sektora małych przedsiębiorstw są dla banków specyficznym rodzajem klienta. Najgorzej jest uzyskać kredyt gotówkowy firmie, która na rynku przedsiębiorców działa stosunkowo nie długo. Banki posiadają ograniczone zaufanie do firm nie posiadających długiej historii. I pomimo, ze często banki reklamują swoje usługi dla tego typu klientów to w przypadku firm działających na rynku krócej niż trzy lata nie wygląda to już tak różowo. Jeszcze gorzej mają małe firmy, które są obecne na rynku przedsiębiorców krócej jak dwanaście miesięcy. Chyba w najgorszej sytuacji są nowo powstające firmy, ponieważ udzielenie kredytu gotówkowego takiej firmie stanowi dla banku duże ryzyko. Wejdź na http://www.17bankow.com - najtańsze kredyty gotówkowe w sieci.


W przypadku przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą pomocne mogą być kredyty gotówkowe gwarantowane przez poręczenie de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego. Poręczenie takie daje bankowi udzielającemu kredytu nowo działającemu przedsiębiorcy zabezpieczenie w wysokości do sześćdziesięciu procent kwot kredytu. Przedsiębiorcy bez długiej historii w swojej działalności powinni więc szukać takich banków które kooperują z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Najwięcej ofert kredytowych przeznaczonych jest dla firm prowadzących już od jakiegoś czasu swoja działalność gospodarcza i mogących wykazać się określonym zyskiem.Banki chcąc zminimalizować swoje ryzyko dla przedsiębiorców zaczynających dopiero działalność oferują kredyty w mniejszych wysokościach. Najczęściej banki swoje decyzje związane z kredytami dla przedsiębiorców traktują bardzo indywidualnie i nie da się tu tego ujednolicić. Banki w celu zabezpieczenia spłaty żądają od właścicieli firm dodatkowych zabezpieczeń na przykład w postaci poręczenia majątkowego, bądź tez zastawu na rzeczy lub nieruchomości. Lepiej traktowane będą firmy które swój rachunek firmowy posiadają w danym banku, lub też posiadają usługi księgowe które są powiązane z ofertą banku który udzieli kredytu gotówkowego. Kredyty dla firm przeznaczone mogą być na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Celami tymi mogą być przykładowo: sfinansowanie zakupów materiałów i urządzeń, pokrycie części wydatków stałych ponoszonych przez firmę, oraz na zobowiązania handlowe. Sposób spłaty kredytu gotówkowego każdorazowo jest ustalany indywidulanie z przedsiębiorcom. Do wyboru są raty malejące, raty stałe, a także możliwość wcześniejszej spłaty kredytu gotówkowego w całości ,lub tez w pewnej części.


Ciekawą formą kredytów gotówkowych dla firm są kredyty przeznaczone na zakup samochodów, które będą wykorzystywane w ramach działania firmy. Kredyty tego typu są skierowane dla firm prowadzących działalność od ponad sześciu miesięcy. W przypadku kiedy firma nie posiada takiego stażu, jako poręczyciel może wystąpić inna dłużej działająca firma. W przypadku kiedy przedsiębiorca posiada połowę środków na auto nie starsze jak pięć lat, bank dofinansuje resztę potrzebnej kwoty, a kredyt ten nie będzie potrzebował już dodatkowego zabezpieczenia.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]