czegoniewiemyobankach | e-blogi.pl
_blog czegoniewiemyobankach
Lokaty bankowe – nie warto zrywać umowy 2015-04-28

Wybierając sobie najbardziej dogodną formę oszczędności, warto podejmować w pełni świadome decyzje. Mając trochę oszczędności, mamy do wyboru oszczędzanie bezpieczne, czyli np. odkładanie pieniędzy na konto osobiste, oszczędnościowe, lub np. istnieje możliwość umieszczenia środków pieniężnych na lokacie bankowej. Lokata bankowa zawsze będzie korzystniej oprocentowana niż oszczędności na zwykłym koncie ROR, jednak nie są to jedyne formy. Bank może zaoferować nam zainwestowanie w fundusz agresywny lub pasywny, o ile współpracuje z danymi inwestycyjnymi, a większość banków preferuje tego rodzaju współpracę. Można także zastanowić się nad umieszczeniem oszczędności w obligacjach labo zainwestować na giełdzie papierów wartościowych. Ostatnie opcje, a ściślej mówiąc, wszystkie prócz konta ROR oraz lokat bankowych, nie są bezpiecznymi sposobami na pomnażanie zysków, gdyż przy niekorzystnej koniunkturze można nie tylko nie odebrać zysku, ale także stracić swój kapitał. Zobacz tutaj najlepsza lokata bankowa dostępna na tej stronie.


Warto na dłużej zatrzymać się przy temacie zysków jakie dają lokaty bankowe. Chodzi tu o gwarantowany zysk wynikający z oprocentowania. Rzecz jasna, nie można zysku z tego tytułu traktować jako poważnego źródła dochodu, no chyba że posiadamy bardzo imponujące oszczędności, minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych, wówczas oprocentowanie w skali od 3% do 7% może dać odczuwalny zysk. W przypadku najczęstszych lokat, czyli takich w granicach wkładu od 1000 do 10000 tysięcy złotych, trudno mówić o poważnym dochodzie z tego tytułu.


Lokaty bankowe różnią się od siebie wysokością oprocentowania. W praktyce banki są skłonne proponować niskie oprocentowanie, ok 2% - 3% w skali roku swoim klientom, którzy zdecydują się umieścić w danym banku niewielką sumę pieniędzy w formie lokaty. Kwoty powyżej np. 5 tys. zł mogą być objęte atrakcyjniejszymi warunkami w kontekście oprocentowania. Znamienną cechą bankowych lokat jest także uzależnienie oprocentowania od okresu umowy. Im krótszy okres utrzymywania lokaty, tym gorsze warunki. Oczywiście, przy małych kwotach, zysk jest niewielki niezależnie czy trzymamy lokatę rok, czy np. jeden kwartał. Tak czy inaczej, gdy skrupulatnie podliczamy nawet najmniejsze zyski, wówczas lokata długoterminowa wyda nam się zdecydowanie atrakcyjniejsza. Z punktu widzenia banku jest to bardzo logiczne, gdyż ma on gwarancję obrotu naszymi środkami pieniężnymi przez dłuższy okres czasu, co jest dla tej instytucji bardzo korzystne.


W celu zapewnienia sobie możliwości obrotu naszą gotówką, banki z czasem zaczęły stosować bardzo skuteczną strategię, w konsekwencji której, lokat po prostu nie opłaca się zrywać przez zakończeniem jej biegu. Kiedy rozpoczyna się okres lokaty bankowej, jej oprocentowanie jest minimalne, np. może to być 1%, jednak z czasem oprocentowanie rośnie, i tak na samym końcu możemy odebrać swoje środki pomnożone np. o 7% w skali roku. Warunkiem jest jednak dotrzymanie lokaty długoterminowej do samego końca.


Spełniamy marzenia. 2015-04-02

Czasami mamy dosyć i mamy ochotę wyjść, zapomnieć i zacząć żyć beztrosko. Ale na szczęście jest to wszystko w bardzo wielkim stopniu dostosowane do nas i jak się tylko postaramy to nie będziemy mieli z tym większych problemów, zwłaszcza że obecnie są bardzo popularne różne formy finansowania i możemy sobie z nimi poradzić na bardzo wysokim poziomie. Do tego nie do końca zdajemy sobie sprawy wielokrotnie z tego co nas czeka i boimy się zaciągać jakiegoś zadłużenia na większą skalę. Do tego wszystkiego nie do końca sobie radzimy z naszymi problemami jakie mamy a tutaj wypadało by sobie w końcu zacząć radzić zwłaszcza że mamy nowe rzeczy do ogarnięcia. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo co i dlaczego jesteśmy wstanie dokonać. Ale jeżeli są nam znane cele to i środki nie mogą być bezpodstawne, ponieważ skoro nie dajemy sobie rady za gotówkę własną kupować wielu rzeczy to pozostaje nam gotówka pożyczona, czyli tak zwane kredyty. To one w bardzo dużej części ratują skórę tak naprawdę większości osobom na świecie, a do tego pomagają spełniać marzenia. Dlatego że możemy je nie tylko łatwiej, ale i coraz częściej otrzymać na wiele wartościowych rzeczy i to na takie jak kredyt mieszkaniowy, gdzie jak już sama jego nazwa mówi jest on na mieszkanie przeznaczony, bądź na dom. Jest to bardzo dobra forma finansowania i do tego o wiele bardziej dostosowana do naszych możliwości. Przecież zawsze jest lepiej kupić mieszkanie za pieniążki pożyczone z banku, zamiast je odkładać. Wiadomo że nie wniesie to tak czy inaczej wielu rzeczy w nasze możliwości innych ale nam pomoże. I dzięki temu że obecnie są jeszcze kredyty mieszkaniowe łatwiej dostępne to warto jest się nimi zainteresować. Tak naprawdę to nie do końca zdajemy sobie sprawę z rzeczy jakie się nam przytrafiają i na jakie sobie możemy pozwolić. Jednak kredyt mieszkaniowy jest przecież stosunkowo dobrym rozwiązaniem na które stać nas wszystkich. Dlatego nie warto jest się zamartwiać tylko spróbować po prostu zdobyć taką formę finansowania. Pozwoli nam ona na bardzo wiele i do tego nie bez powodu będziemy w stanie sobie jakoś jeszcze radzić z większą ilością zobowiązań, ale to przecież to nam pomorze spełnić nasze marzenia. I rozwiać bardzo wiele możliwych wątpliwości naszego życia. 


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]