czegoniewiemyobankach | e-blogi.pl
_blog czegoniewiemyobankach
Jaką formę wybrać? 2014-11-25

Na rynku nieruchomości obecnie panuje całkiem ożywiona atmosfera, a to dlatego że bardzo wiele osób jest zainteresowanych własnymi nieruchomościami. O dzięki temu że życie dorosłe rozpoczął wiek który był najliczniejszy to zaczęło brakować mieszkań. Do tego lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte przyczyniły się do tego w znacznym stopniu. Nigdy jednak nie ma takiej możliwości aby zaspokoić wszystkie potrzeby osób zainteresowanych, nawet gdyby każdy miał pełne konto firmowe. Nie koniecznie jednak należy to pozostawiać bez odzewu, ponieważ najwięcej osób zainteresowanych jest własnym mieszkaniem. Mieszkania są w pełni dostosowane do możliwości jakie posiadamy i dzięki którym możemy sobie jakoś poradzić. Jednak najlepiej to właśnie gotówka odgrywa tutaj największą rolę ale nie każdy sobie potrafi z tym poradzić właśnie w taki sposób. Nie jesteśmy przecież aż tak zamożni że możemy zakupić za gotówkę mieszkanie. Najczęściej jedyną i ostateczną deską ratunku dla osób chcących zakupić sobie mieszkanie są właśnie kredyty hipoteczne. To one nam pomagają tak naprawdę w zakupie naszych mieszkań i to dzięki nim w ogóle możemy mieć o czym marzyć ponieważ bez tego typu rozwiązań nie mamy najczęściej o czym marzyć. Taka forma kredytowania to nic innego jak kredyt hipoteczny który jest udzielany już nawet na czterdzieści lat. Jest to odpowiednio dostosowany kredyt mieszkaniowy do potrzeb jego użytkowników. Przecież jest to odpowiednie rozwiązanie dla osób które nie są w stanie sobie w inny sposób poradzić z takimi właśnie możliwościami. A skoro wszystkie formy kredytowania są przerobione to zdarza się również że mamy tylko część pieniędzy i chcemy po prostu dobrać pozostałą część, na to też jest sposób. Możemy przecież skorzystać z niczego innego jak z pewnej formy kredytowania jaką są kredyty gotówkowe. Zawsze to jakiś sposób na to aby sobie pomóc. Jest to również warte zachodu ponieważ mamy możliwości i możemy je wykorzystać jak nie w ten to w inny sposób. Do tego nie musimy spełniać aż takich formalności jak w przypadku kredytu typowo mieszkaniowego.


 


Lokaty – wady i zalety 2014-11-03

Lokaty należą bez wątpienia do jednych z najbardziej popularnych rozwiązań w zakresie oszczędzania. Wybierając poszczególne produkty kierujemy się kilkoma bardzo ważnymi czynnikami. Jednym z najważniejszych jest wysokość wpłaty minimalnej. Obecnie znajdziemy lokaty krótkoterminowe oraz lokaty długoterminowe, na które można wpłacić już od 300 złotych, a zatem większość z nas jest w stanie pokusić się o taką opcję. Oczywiście lokaty tak jak wszystkie inne produkty finansowe posiadają sporo wad i zalet. Ich odpowiednie wyważenie pozwoli nam wybrać najdogodniejszego rozwiązania, które nie tylko nie obarczy nas dodatkowymi kosztami, ale będzie świetną okazją do oszczędzenia nie rzadko sporych pieniędzy. Jeśli nie masz pieniędzy na lokatę to możesz wziąć kredyt, a najlepszy z nich znajdziesz na 17bankow.com ranking kredytów aby zarobić jak najwięcej.


Główne wady i zalety lokat w tradycyjnym wydaniu


Naczelna wada tego typu opcji wiąże się z zamrażaniem pieniędzy na określony czas. Oczywiście nie leżą one „bezczynnie” tylko cały czas pracują poprzez wypracowywanie odsetek, jednakże posiadacz lokaty ma ograniczony dostęp do swoich środków. W razie nagłej potrzeby jaką może być zupełnie niezaplanowany wydatek np. w przypadku choroby można sięgnąć po fundusze umieszczone na lokacie, jednakże w takiej sytuacji następuje zupełna utrata odsetek. Czyli nawet jeżeli zbliża się okres ważności naszego depozytu terminowego i tak wypłacając pieniądze będzie ich tyle, ile przy wkładzie początkowym. Tak naprawdę nic poprzez takie działanie nie oszczędzimy.


Pozytywne aspekty posiadania lokat


To co może wydawać się sporą wadą wszelkiego typu depozytów terminowych, a mianowicie brak możliwości ze zrezygnowania z nich przed czasem bez groźby utraty odsetek, pod pewnym względem może być traktowane także jako zaleta tego rozwiązania. Niejako czujemy na sobie przymus dotrwania do końca lokaty i przez to mobilizujemy się aby wytrwać przez okres funkcjonowania lokaty. Dla osób niecierpliwych ciekawą opcją może być także lokata dynamiczna, którą można zerwać w dowolnym momencie. W prawdzie oprocentowanie w jej przypadku nie jest zbyt zachęcające, jednakże mamy tutaj większą swobodę działania i w razie czego, zawsze mamy dostęp do pieniędzy. Każdy więc znajdzie takie wyjście, które będzie sprzyjać oszczędzaniu a jednocześnie nie będzie musiał męczyć się z wybranym produktem finansowym. Różnorodność lokat jest bardzo duża i można je dowolnie dopasowywać zarówno pod względem zasobności portfela jak i czasu trwania, począwszy od lokat kilkudniowych a na dwuletnich skończywszy. Pamiętajmy także o tym, że lokatę można założyć już od 300 złotych, co nie jest zbyt wysoką kwotą i pozwoli przeciętnie zarabiającej na rozpoczęcie oszczędzania.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]