czegoniewiemyobankach | e-blogi.pl
_blog czegoniewiemyobankach
Korzyści z posiadania konta osobistego. 2014-09-23

Konta osobiste otwierane są w każdym banku na życzenie klienta, który podpisując umowę z daną placówką, równocześnie akceptuje regulamin i chce posiadać taki dogodny produkt, który znacznie ułatwia życie. Konto osobiste może być otwarte prze osobę która ukończyła osiemnaście lat, oczywiście istnieje też możliwość by młodsze osoby posiadały konta osobiste, ale działają one już na innych zasadach i wymagają zgody rodziców, lub opiekunów. Konta bankowe mają swoich zwolenników jak i przeciwników, jednak do tej drugiej grupy zalicza się nie wiele osób. Na ogół, takie rachunki bankowe, tak samo jak lokaty są często wybierane ze względu na wygodę i korzyści jakie płyną z jego posiadania. Bez wychodzenia z domu, można załatwić wiele formalności, gdyż teraz nawet nie trzeba fatygować się do oddziały banku, wystarczy wejść na stronę interesującej nas placówki i za jej pośrednictwem już w kilka minut założymy sobie takie konto firmowe tak samo szybko jak fundusz inwestycyjny. Szybko, sprawnie i bez żadnych formalności. Konta bankowe posiadają bardzo wiele zalet, są tanie bądź w ogóle nie jest pobierana opłata za ich prowadzenie, udostępniają pieniądze jakie zgromadzone zostały na nich przez całą dobę, także w każdej chwili, o każdej porze dnia i nicy możemy wybrać sobie potrzebną sumę, oczywiście jeśli saldo jest dodatnie, wydawane są karty płatnicze, także zakupy są bezpieczne, za wszystko można zapłacić kartą bez narażania się na kradzież, a także można korzystać z czeków, co jest też dogodna formą. Każdy bank ma w swojej ofercie różne produkty, konta bankowe będą się różnic od siebie, więc najlepiej jest zapoznać się ze wszystkimi ofertami i założyć konto osobiste tam gdzie zaoferują nam najlepsze warunki. Posiadając stałe wpływy na rachunek, możliwe będzie uzyskanie linii debetowej w określonej kwocie, która będzie dla nas rezerwowym zapasem gotówki w razie nagłych potrzeb. Jednak ten produkt, po mimo, iż jest dobry nie jest bezpłatny. Bank pobiera prowizję od ujemnej kwoty, więc lepiej się zastanowić zanim zrobimy sobie saldo ujemne, bo i tak każdy wpływ gotówki będzie przeznaczany najpierw na spłatę debetu. 


Mnożenie oszczędności 2014-09-04

O swoją przyszłość trzeba zawsze dbać, bo nigdy nie wiadomo co nas w niej czeka. Ludziom przydarzają się różne sytuacje i chociaż czasami nam się wydaje, że mamy dobrą sytuację finansową, to jednak możliwe, że w przyszłości zmieni się to na naszą niekorzyść i nagle zostaniemy bez środków do życia. Dlatego już w młodym wieku, trzeba zabezpieczyć swoje oszczędności w odpowiedni sposób. Najlepiej nadaje się do tego założenie lokaty w banku, gdzie można ulokować swoje oszczędności i pozwolić im spokojnie rosnąć. W dzisiejszych czasach banki oferują najlepsze oferty lokat bankowych, bo to jedne z najpopularniejszych produktów finansowych, jakie mogą zaoferować. Warto założyć sobie lokatę, jeśli tylko ma się środki, które można na nią włożyć. W zależności od rodzaju lokaty, różne są progi minimalne kwoty, którą można ulokować na lokacie.


Lokaty różnią się między sobą pod różnymi kwestiami dlatego, że są dopasowane do różnych potrzeb i oczekiwań. Dużo zależy od tego, co klient banku chce osiągnąć zakładając lokatę. Wiadomo, że każdy pragnie na niej zarobić i pomnożyć w ten sposób swoje oszczędności. Może w ten sposób zaopatrzyć się w środki na czarną godzinę, czy na bliższą lub dalszą przyszłość. Jednak różnią się oczekiwania klientów w stosunku do możliwości wypłacania z lokaty pieniędzy, oraz czasu trwania lokaty. Rzeczą oczywistą jest to, że najbardziej opłacalne są lokaty długoterminowe. Im dłużej ma się pieniądze na lokacie, tym więcej się zarobi na odsetkach na niej wytworzonych. Dużo też zależy od wielkości kapitału, jaki się ulokuje na lokacie. Czym jest on wyższy, tym większego zarobku można się spodziewać. Lokaty długoterminowe zakłada się na okres dłuższy niż jeden rok, zazwyczaj nie przekracza się okresu 7 lat. Każdy bank ma w ofercie lokaty długoterminowe dlatego, że jest na nie duże zapotrzebowanie.


W ofercie banków można też znaleźć lokaty krótkoterminowe, które zakłada się na okres kilku miesięcy, nie przekraczający okresu jednego roku. Jest kilkanaście rodzajów takich lokat krótkoterminowych i mają one różne warunki. Dużą nowością są lokaty nocne inaczej zwane jednodniowymi, czy overnight. To bardzo popularne lokaty, które działają na zasadzie kont oszczędnościowych tyle, że mają wyższe oprocentowanie. Nadwyżki pieniędzy zgromadzonych na rachunku bieżącym, są przeksięgowywane na konto lokaty w nocy i tam pomnażane są o oprocentowanie. Następnego dnia rano, są zwracane na rachunek bieżący z nadwyżkę. To bardzo korzystna lokata dla klienta, ponieważ w ciągu dnia może korzystać z tych środków i obracać nimi w dowolny sposób. Mimo, że lokata ta jest dosyć nisko oprocentowana, to jednak wzbudza spore zainteresowanie i dużo osób się na nią decyduje. Jeśli komuś zaś zależy na większych zyskach, może się zdecydować np. na lokatę progresywną, ze zmiennym oprocentowaniem. Z pieniędzy na tej lokacie, również można korzystać w dowolnym momencie tyle, że oprocentowanie na niej wzrasta co kwartał, bądź co kilka miesięcy.


 


Lokata to jeden z najprostszych sposobów na pomnożenie swoich oszczędności. Jeśli ktoś ma pieniądze, których chwilowo nie potrzebuje, to może je włożyć na wybraną dla siebie lokatę i pomnożyć je z dużą korzyścią dla siebie. W ten sposób można zaoszczędzić pieniądze na meble, sprzęt, mieszkanie, czy wakacje, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Założenie lokaty nic nie kosztuje, tak jak i nie ma żadnych opłat za prowadzenie lokaty. Dlatego nic się nie ryzykuje wkładając pieniądze na lokatę, bo nie można na niej stracić, można tylko zyskać. 


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]