Kredyt mieszkaniowy: co najmocniej wpływa na wysokość stopy procentowej? | czegoniewiemyobankach | e-blogi.pl
_blog czegoniewiemyobankach
Kredyt mieszkaniowy: co najmocniej wpływa na wysokość stopy procentowej? 2019-07-31

Jeśli chcesz uzyskać kredyt mieszkaniowy, wiele różnych czynników wpłynie na wysokość lub niską stawkę kredytu mieszkaniowego. Te ważne czynniki zostaną wzięte pod uwagę przez pożyczkodawcę, z którym masz do czynienia, i zdecydują, jaki rodzaj kredytu mieszkaniowego z jaką stopą procentową się kwalifikujesz. Oczywiście, jeśli dowiesz się, jakie są te czynniki i możesz je w jakiś sposób zmienić, być może uda ci się uzyskać ofertę, która jest o wiele bardziej korzystna, a jeśli skorzystasz z pierwszej opcji oferowanej przez firmę pożyczkową – możesz sporo stracić. Więc jeśli chcesz dowiedzieć się o tych czynnikach, czytaj dalej, ponieważ w tym artykule będziemy o tym mówić.


Kredytodawcy zazwyczaj reklamują najniższą stawkę, jaką mogą zaoferować pożyczkobiorcom, a stawka ta zazwyczaj rośnie, jeśli kredytobiorca nie ma najlepszych możliwych okoliczności, których zazwyczaj nie ma. Ale to nadal nie oznacza, że nie możemy dowiedzieć się, jakie czynniki wpływają na oprocentowanie kredytów mieszkaniowych aby starać się je kontrolować na naszą korzyść. Następujące czynniki mają największy wpływ na wyższe lub niższe stopy procentowe - sprawdź je wszystkie na www.e-ratka.pl.


Twoja historia kredytowa


Twoja historia kredytowa odgrywa dużą rolę przy ustalaniu stóp procentowych. Im lepsza jest Twoja historia kredytowa, tym większa szansa na uzyskanie lepszej stopy procentowej.


Sytuacja zatrudnienia


Jest oczywiste, że jeśli masz stabilny dochód, a warunki zatrudnienia wyglądają dobrze, kredytodawcy będą ci ufać bardziej i zaoferować lepsze stawki.


Kwota twojego dochodu


Im wyższy jest twój dochód, tym lepsze uzyskasz stawki. Wszyscy kredytodawcy chcą mieć poczucie, że mogą ufać, że spłacisz swoje płatności na czas.


Kwota zaliczki


Cel domu


Były to główne czynniki decydujące o stopach procentowych, ale niektóre inne czynniki mogą również wpływać na stopy procentowe, ale te, o których wspomnieliśmy, są najważniejszymi, które, jeśli dowiesz się na ich temat wystarczająco dużo, mogą naprawdę dobrze wpłynąć na kredyt mieszkaniowy . Powinieneś również wiedzieć, że jeśli chcesz mieszkać w domu, który chcesz kupić, lub jeśli chcesz w niego zainwestować, wpłynie to na twoje stopy procentowe.


Czy lokalizacja Twojego domu jest ważna?


Może to nie być sprawiedliwe, ale wielu kredytodawców bierze ten czynnik pod uwagę i wpływa na jego stopy procentowe. To dlatego, że niektórzy kredytodawcy wolą nie finansować w niektórych obszarach. Jednym z głównych powodów, dla których kredytodawcy nie czują się dobrze, oferując pożyczki w niektórych obszarach, jest to, że nie mają oni dużych szans na odsprzedanie domu, jeśli cały proces zakończy się fiaskiem i przejęciem mienia.


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]